Těžký Život Modelek ll.serie - Na Vrcholu - 21.díl

30. července 2012 v 11:54 | Lilianne |  Těžký Život Modelek ll.serie Na Vrcholu
Před dnešním dílem byla dost dlouhá odmlka. Trvalo mi ho nafotit, napsat. Vůbec to je díl, který bych nejradši vypustila, kvůli tomu, jaký je a navíc stejně nevyzní tak, jak bych potřebovala, protože prostě nemůžu najít ty správná slova. Však to pochopíte, víc už nemá cenu psát...

Klip bohužel nešel zmenčit


V MINULÉM DÍLE
Po dlouhé cestě nemocničním bludištěm se sestra zastavila před prosklenými dveřmi a já spatřila Tristana.
"Tristane" vykřikla jsem a běžela k němu
"Tak...já vás tu nechám o samotě" řekla s povzdechem sestřička a tiše za sebou zavřela dveře
"Bože Tristane...nedovedeš si představit...já..stýskalo se mi...a víš...já tě miluju. Pořád. Přes to všechno. Já...jak ti to mám dokázat? vychrlila jsem ze sebe v zoufalství
"Vím, žes to byla ty" pravil chladným klidným hlasem. Ani se neobtěžoval na mě podívat.
"To není..." moje první reakce byla přirozená - popírat. Pak jsem si ale uvědomila, že mu nechci lhát. "Jak to víš?"
"Znám tě, Lauro" mluvil nevzrušeně dál. Za to ve mně to vřelo.
"Ale pochop! Já to neudělala schválně!" Je to pravda? Je to lež? Sama jsem nevěděla...
"To už je teď jedno. Mě to je naprosto jedno. Já už tu nebudu až..."
"Mlč!" přerušila jsem ho "Ty se uzdravíš! Všechno bude v pořádku! Jako dřív, pamatuješ? Navěky spolu a šťastní!"
Tristan si ztrápeně povzdechl a pak na mě konečně pohlédl. "Sundej ze mě přikrývku" nařídil mi.
To, co jsem pak spatřila, se slovy popsat nedá. Dolní polovina jeho těla byla...právě, že nebyla. Celý trup měl v obvazech a tam, kde by měly začínat nohy nebylo...nic...zhola nic. Vykřikla jsem a odvrátila pohled. Ne, tomu jsem nechtěla věřit.
"Doktoři mi je museli amputovat. Byly v takovém stavu, že už bych stejně nikdy nechodil" vysvětloval mi nevzrušeně, já se ale pořád bála na něj pohlédnout.
"Šťítíš se mě? Svého miláčka?" uchechl se mrazivě. Pak se ale tón jeho hlasu změnil "Jen se koukej, to tě nebolí. Mě ale ano. TY si nedovedeš představit tu bolest. TY bys ji nikdy nevydržela ani vteřinku. Já ale musel, chtěl jsem udělat jednu věc. Tu poslední. Lauro, já nechápu jak si něco takového mohla udělat. Ne to, že jsi ublížila mě...to bych u někoho tak ubohého jako jsi ty i dokázal pochopit. A vlastně, když se to tak vezme...mě jsi ani tak moc neranila. Poslední rok, od chvíle, co jsem tě poznal...můj život stál za nic. Podívej se z okna. Co tam vidíš?"
Pohledem jsem nejprve sklouzla na Tristana, přikrývka mu už zas zakrývala většinu těla, takže jsem se trochu uvolnila. Pak jsem došla pár kroků k oknu a podívala se ven. Věděla jsem, na co Tristan naráží. Těch lidí jsem si při cestě sem nemohla nevšimnout. A proč tu byly? O tom snad nemusím přemýšlet. Po chvíli Tristan mrtvolné ticho prolomil:
"Vidíš je? Bláznivý fanoušci a přiznejme si, především fanynky. Možná bych jim měl říct něco na rozloučenou. Taky vás miluju. Děkuju vám za podporu. Jste pro mě vším. Zbohem...Asi...asi ano. Jenže ne...Místo toho trávim poslední minuty svýho života s někým, kdo mi ho celý zkazil. S někým, koho tak příšerně nenávidim!"
"Ale já tě pořád miluju!" vyhrkla jsem v hysterii, tvář už mokrou od slz.
"Já vím" usmál se zle "To je dobře...tedy pro mě dobře. Lauro...ty moc dobře víš, že jsem miloval mnoho žen a ještě víc jich milovalo mě, ale...jen jednu...jedinou jsem miloval tak, že bych za ní položil vlastní život. Teď jí nenávidím tak moc, že dám svůj život za to, že ten její bude zničen. Už chápeš? Nikomu jsem neřekl, žes to byla ty a věřím, že se na to nikdy nepřijde. To by tě pak spravedlivě potrestali a ty by ses po pár letech v chládku cítila nevinná. Jenže to nechci...Takhle tě nemá, kdo udat. Musela by ses přiznat ty sama...a to jak tě znám, a že tě znám opravdu dobře...ne, ty jsi na to přílišnej srab. V životě by jsi se k něčemu takovýmu nepřiznala...Takže tak...Tvůj život půjde dál...tvůj dokonalý úspěšný život modelky...nebo mám spíš říct děvky? Možná, že se ti na venek zas začne dařit, ale vevnitř se budeš až do smrti užírat z pocitu viny. A to...to je moje pomsta. Pravda...obětuju toho dost, ale ty toho ztratíš víc. Zatímco ty se tu budeš dlouhý roky trápit, já už budu mrtvý...Spokojeně mrtvý"
"Mlč!" vykřikla jsem přidušená vlastními slzami. Každé jeho slovo mě ranilo v tom nejcitlivějším místě. V mém srdci, které bylo celé zasvěcené Tristanovi.
"Neboj" usmál se a zavřel oči "Už mlčím...navždy"
V tu chvíli jakoby se zastavil časoprostor. Děsilo mě hrobové ticho, ve kterém se nacházel jen jeden přiškrcený zvuk...můj dech. Nic víc.

Nikdo mě neobviňoval z jeho smrti, zemřel na následky zranění, jak řekl doktor. Já ale věděla své, Tristan vpodstatě spáchal sebevraždu.
Možná...možná bych se taky měla zbavit života, zbavit se všeho utrpení. Stejně je tenhle svět jen zatracený místo plný cizích lidí. Ale jo, Tristan měl pravdu...já jsem holt srab.
Jediný bych chtěla, vrátit se do doby před rokem, která mi teď po tom všem přijde jako před tisíci lety. Do doby, kdy jsem měla tu nejlepší kamarádku, jakou si člověk dovede představit. Silvii. Do doby, kdy jsem chodila s tak roztomile žárlivým a věčně obdivujícím Davidem. Do doby, kdy jsem měla maminku, tatínka a bratříčka, prostě milující rodinu. Do doby než jsem se přihlásila do Miss. Do té naprosto obyčejné, avšak dokonalé doby, kdy jsem byla "jen" průměrná žákyně a ne slávou posedlá průserářka. Do doby kdy jsem nebyla...vrahem.


1. Příští díl je závěrečný. Jak si myslíte, že vše dopadne?
2. Jak chápete Tristana a jeho chování?
3. Jak na vás působil tenhle díl?


Za zapojení do diskuze nebo jiný komentář k tématu a ohodnocení článku hvězdičkou budu moc ráda. :-)
KOMIX JE MOJE TVORBA, TAKŽE JAKÉKOLIV KOPÍROVÁNÍ JE ZAKÁZANÉ!

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Joy Joy | Web | 30. července 2012 v 17:22 | Reagovat

1. Uf...To teda neviem, može to dopadnúť všelijak...Môže sa toho všetkého vzdať, vzdať sa života alebo môže sa priznať, ak nebare odvahu ale to teda neviem, no...Alebo bude žiť ďalej, možno utečie ďaleko od toho všetkého...
2. On vlastne zomrel s pocitom, že sa jej pomstí tým, že ona sa bude cítiť vinná po celý zvyšok života...Smutné, zomrieť v nenávisti a v pomste k niekomu, koho predtým miloval...
3. Dosť smutne, on stratil život kvôli nej, ona zmysel života... :-|

2 Katy* Katy* | E-mail | Web | 30. července 2012 v 18:58 | Reagovat

1. Laura se nesmí zabít...Měla by se sebrat, vzchopit a jít dál. Tím myslím, že by si měla sbalit kufry, nadechnout se a odjet daleko, prostě pryč a začít nový život, protože v tom stávajícím pro ni nevidím východisko a to se mi vůbec nelíbí. Měla by vážně začít znovu. Nikdy není nic ztraceno.
2. Rozumím mu, dá se říci, že Laura překročila všechny meze. Když vám takto ublíží milovaná osoba, zbývá vám ji jen nenávidět. Jak píše Joy, Tristan zemřel s pocitem, že Lauru bude hlodat svědomí až do smrti.
3. Hodně smutně. Tristan řekl věci, které musely Lauru píchnout v srdci jako nějaká dýka. Krásně jsi to napsala a vyjádřila, vůbec se nemusíš bát, že to nevyznělo. Poslední fotka je jedním slovem dokonalá a hudba je zvolena výborně, Save You je krásná píseň, i když je její obsah o rakovině.
Nevadí, že sis dala s dílem načas, je to jenom dobře. Na poslední díl celé "ságy" budu čekat. :-)

3 Joy Joy | Web | 30. července 2012 v 20:14 | Reagovat

Môžeš aj z TS2, tú minisúťaž myslím. Čas je do 3.8. ale niektorí ešte neposlali, tak ak si trúfaš. :-)

[2]: To vždy, kým chcem nejakú pieseň použiť, zvažujem dĺžku aby nebola príliš kráska, príliš dlhá ale keď už radšej kratšia ako dlhšia a zasa potom si musím pozrieť aj o čom je, obsah a text, preklad a potom ju odložím, že ju využijem k nejakému dielu napotom a potom na to zabudnem. Ale od Simple Plan sú pekné piesne a táto je krásna. :-)

4 the-sims-2 the-sims-2 | Web | 30. července 2012 v 22:07 | Reagovat

1. Laura asi odíde, opustí svoj starý život.  A začne žiť nový život, niekde ďaleko.
2. Tristian sa jej vlastne pomstil a dosť kruto, pretože Lauru bude po celý čas prenasledovať ten pocit že čo spravila.
3. Dosť smutne :-|

5 Lilianne Lilianne | Web | 31. července 2012 v 7:53 | Reagovat

[2]: Ano, písnička sice je o něčem "trochu" jiném (o rakovině), ale myslím, že atmosférou a i tím názvem Save You se k dílu celkem hodí. A i kdyby ne...já jí mám strašně ráda a tak jsem jí sem prostě musela dát :-D

6 Sally Sally | Web | 31. července 2012 v 11:35 | Reagovat

super diel,som zvedavá na záver.. len nemám už čas odpovedať na otázky srry :-)

7 Sheepy Casser Sheepy Casser | Web | 1. srpna 2012 v 22:08 | Reagovat

♦ Asi špatně, ale je pravda, že Laura to pos*ala. Udělala hodně velkých chyb, je špatná.
♦ Prostě pomsta. Myslím, že měl docela štěstí, že zemřel. Nechtěla bych žít bez nohou.
♦ Trochu smutně. Ale stává se.

8 MartičQa29 MartičQa29 | Web | 3. srpna 2012 v 23:02 | Reagovat

1. Podle mě se přizná na policii a půjde do vězení:... :/
2. Pomsta :( Měl i štěstí že umřel... Nevydržel by to bez nohou podle mě..
3. Strašně smutně...

9 Lady Snílek Lady Snílek | Web | 7. srpna 2012 v 12:48 | Reagovat

1.Do pořád trochu doufám, že se z toho všeho stane nějak šťastný konec, ale nejspíš se přizná a půjde do vězení...
2.Chápu to, i když jsem doufala, že se uzdraví a budou spolu
3.Tak šťastně určitě ne no... Ale je to nádherně nafocené a hltala jsem každé slovo :D

10 the-sims-baja the-sims-baja | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 18:50 | Reagovat

1. Příští díl je závěrečný. Jak si myslíte, že vše dopadne?- Dobře
2. Jak chápete Tristana a jeho chování?-Chápu ho
3. Jak na vás působil tenhle díl?-Byl dost smutný. Představovala jsem si, jak Tristan mluvi tím chraplavým hlasem, před smrtí! :/

11 Terka Terka | E-mail | Web | 17. září 2013 v 19:08 | Reagovat

1. Myslím, že kdyby jsi díl dokončila předtím než jsi skončila s blogem, tak mi se Laura přiznala a šla do vězení..
2. Je to smutné, ale docela pochopitelné.
3. Byl to moc smutná díl a četla jsem ho už dávno, ale nevšimla jsem si, že jsem ho ještě neokomentovala.. :-?

Mimochodem, moc pěkný díl :) a je ohromná škoda, že jsi ho nedopsala.. docela by jsme byla zvědavá jak to nakonec dopadlo..

12 LarryBut LarryBut | E-mail | Web | 23. května 2018 v 21:41 | Reagovat

http://matinbank.ir/component/k2/itemlist/user/1482544  фильм без регистрации полный фильм   фильм хороший год смотреть онлайн  http://otorrinogallegos.com.mx/component/k2/itemlist/user/893

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama